Deklaracja dostępności
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony bip.muzeum.radomsko.pl.
- Data publikacji strony internetowej: 23 maja 2019 r.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 31 marca 2025 r.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Niektóre pliki do pobrania (np. regulaminy konkursów, foldery, katalogi, publikacje, protokoły) dostępne są w postaci dokumentów pdf, które powstały na podstawie przygotowanych dokumentów z edytorów tekstu lub są skanami dokumentów
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji: 23 maja 2019 roku.
- Data ostatniego przeglądu deklaracji: 31 marca 2025 roku.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Małgorzaty Borek — mejlowo dyrektor@muzeum.radomsko.pl lub telefonicznie 44 683 56 51. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszej placówki:
- Małgorzata Borek — Dyrektor Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku,
- Adres: ul. Narutowicza 1, 97-500 Radomsko,
- mejl: dyrektor@muzeum.radomsko.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
BUDYNEK GŁÓWNY MUZEUM REGIONALNEGO — ul. Narutowicza 1, 97-500 Radomsko
Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku znajduje się przy ulicy Narutowicza 1. Do budynku prowadzą 3 wejścia:
- główne wejście do Muzeum od strony Placu 3 Maja/ul. Narutowicza,
- wejście do Galerii Muzeum od strony ul. Narutowicza.
- od strony parkingu, w szczycie budynku ratusza znajduje się trzecie wejście – brama wjazdowa prowadząca do windy.
Przed budynkiem (od strony Klasztoru) przy bramie wjazdowej do Muzeum znajduje się jedno prawidłowo oznakowane miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Od miejsca parkingowego do drzwi wejściowych prowadzi trasa wolna od przeszkód architektonicznych.
Główne wejście do Muzeum od strony Placu 3 Maja/ul. Narutowicza poprzedzają 2 schodki, stopnie posiadają noski, krawędzie schodów zostały wyróżnione kolorystycznie (żółte, kontrastowe pasy). Brak podjazdu dla wózków przy głównym wejściu. Po lewej stronie drzwi na wysokości 1,5 m umieszczony jest dzwonek.
Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe umożliwiają wjechanie wózkiem. Skrzydło główne (wąskie) otwierane jest za pomocą klamki, a drugie skrzydło otwierane na żądanie, przy pomocy pracownika Muzeum. Drzwi główne posiadają 2,5 cm próg od zewnątrz.
Informacja/kasa znajduje się po lewej stronie od wejścia, a osoba obsługująca jest widoczna spoza lady. Korytarze w budynku nie posiadają progów.
Wejście do Galerii Muzeum posiada barierę architektoniczną w postaci 2,5 cm progu. Po prawej stronie drzwi wejściowych na wysokości 1,2 m umieszczony jest dzwonek. Drzwi wejściowe jednoskrzydłowe, otwierane za pomocą klamki. Na przeszkleniach drzwi umieszczono żółte, kontrastowe pasy. Na wprost wejścia do Galerii Muzeum znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami.
Sale wystawiennicze mieszczą się na piętrze budynku, na które prowadzą schody oraz winda dostępna z zewnątrz.
Stopnie schodów posiadają wystające noski, krawędzie schodów zostały wyróżnione kolorystycznie (żółte, kontrastowe pasy).
Muzeum Regionalne w Radomsku posiada windę, zlokalizowaną na dziedzińcu Muzeum. Aby skorzystać z windy należy użyć domofonu znajdującego się przy bramie, w szczycie budynku (od strony Klasztoru), w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca parkingowego dla osoby z niepełnosprawnościami (domofon z dwoma przyciskami – jeden dla Muzeum Regionalnego – drugi dla Urzędu Stanu Cywilnego. Przyciski zostały oznakowane w alfabecie Braille’a).
Na piętrze, naprzeciwko windy znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Na ekspozycjach brak oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
BUDYNEK DAWNEGO ARESZTU MIEJSKIEGO
Dojście do aresztu dla osób z niepełnosprawnościami możliwe jest od strony bramy, otwieranej na żądanie, przy pomocy pracownika Muzeum. Nawierzchnia na dojściu do aresztu może być uciążliwa dla osób z trudnościami w poruszaniu się, gdyż dziedziniec wykonany jest z kostki brukowej. Ze względu na bariery architektoniczne areszt jest niedostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Wejście do aresztu posiada wysoki próg (6cm), który jest barierą architektoniczną nie do przejścia dla osób poruszających się na wózku. Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe, skrzydło główne otwierane jest za pomocą klamki, a drugie skrzydło otwierane na żądanie, przy pomocy pracownika Muzeum.
ZAGRODA TATARSKA
Zagroda tatarska znajduje się w Radomsku, przy ulicy Częstochowskiej 9. Do budynku prowadzą 2 wejścia:
- główne wejście do Zagrody ul. Częstochowskiej,
- wejście z tyłu Zagrody przy ul. Jarzębinowej.
Obiekt czynny głównie w okresie letnim z okazji wystaw, koncertów, warsztatów i innych imprez organizowanych przez Muzeum Regionalne w Radomsku. Zwiedzanie możliwe jest po uprzednim umówieniu: telefonicznym (44/685 00 76), mailowym (muzeum@muzeum.radomsko.pl) lub w siedzibie Muzeum przy ul. Narutowicza 1.
Przed budynkiem Zagrody brak miejsc parkingowych. Parking znajduje się za budynkiem, przy ul. Jarzębinowej, brak oznakowania pionowego i poziomego dla osób z niepełnosprawnościami.
Wysoki krawężnik uniemożliwia osobie poruszającej się na wózku wjazd bezpośrednio z parkingu na chodnik. Od strony parkingu do Zagrody prowadzi chodnik, w którym widoczne są znaczne nierówności, przerośnięte trawą. Chodnik ten jest bardzo wąski, co uniemożliwia mijanie się osoby na wózku z pieszym. Korzystanie z chodnika nie jest możliwe dla osób z niepełnosprawnościami ruchu, wzroku i pozostałych osób, gdyż ryzyko potknięcia jest bardzo wysokie.
Główne wejście na teren Zagrody od strony ul. Częstochowskiej przez bramę i wrota otwierane na żądanie, przy pomocy pracownika Muzeum. Podwórko przed chatą oraz ścieżki na terenie Zagrody wyłożone dużymi kamieniami, co jest bardzo dużym utrudnieniem dla osób z poruszających się na wózkach, o kulach, osób z zaburzeniem równowagi, osób starszych.
Wejście do Chaty posiada bardzo wysokie progi zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz budynku. W budynku Chaty znajduje się toaleta dla niepełnosprawnych. W związku z bardzo wysokim progiem przy drzwiach wejściowych toaleta jest niedostępna dla osób na wózku.
Do budynku Muzeum Regionalnego w Radomsku, dawnego aresztu oraz na teren Zagrody tatarskiej może wejść osoba z psem asystującym oraz psem przewodnikiem.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Żaden z pracowników Muzeum Regionalnego w Radomsku nie posługuje się językiem migowym. Brak możliwości korzystania z tłumacza migowego on-line.
- W budynkach Muzeum nie ma pętli indukcyjnych. W części budynku, w której siedzibę ma Urząd Stanu Cywilnego znajduje się przenośna pętla indukcyjna – w razie potrzeby Muzeum będzie mogło skorzystać z urządzenia.
- W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a (z wyjątkiem domofonu) ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
- Żaden z pracowników Muzeum Regionalnego w Radomsku nie posługuje się językiem migowym. Brak możliwości korzystania z tłumacza migowego on-line.
Lp. | Rodzaj zmiany | Data aktualizacji | Wytworzono przez | Wprowadzono przez | Akcje |
---|